Dziś otwarte: 8:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa - Radość
2021.08.12
ŚWIATOWA PREMIERA NOWEGO LEXUSA ES

Nowa, ekskluzywna limuzyna Lexus ES wkrótce pojawi się w sprzedaży. Zapraszamy na prapremierę już 27 i 28 sierpnia w Lexus Warszawa Radość.

Wyjątkowo komfortowy, doskonale wyciszony i bardzo bezpieczny - taki jest nowy Lexus ES.

Lexus ES dostarcza niezapomnianych wrażeń kierowcom i pasażerom. Jego niesamowity komfort, luksusowe wykończenie kabiny i wyciszenie wnętrza wybrało ponad 2,56 mln nabywców w przeszło 80 krajach. Lexus ES, dostępny w Europie z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym 4. generacji, wykorzystuje pracujący w cyklu Atkinsona 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o ultrawysokiej sprawności oraz lżejszy, bardziej zwarty silnik elektryczny o większej mocy. Łączna moc układu wynosi 218 KM.

W najnowszej generacji Lexusa ES uzyskano precyzyjną i płynną koordynację między przyspieszaniem, hamowaniem i prowadzeniem w każdych warunkach. Tylne zawieszenie zostało usztywnione, co zapewnia stabilność w takich sytuacjach, jak gwałtowna zmiana pasa ruchu przy wysokiej prędkości. Natomiast w wersji F SPORT dodano adaptacyjne zawieszenie AVS, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwala na uzyskanie nie tylko komfortu amortyzacji, ale także doskonałych reakcji na ruchy kierownicą. W nowym Lexusie ES zachwyca także jakość hamowania - zredukowano wibracje podczas naciskania pedału hamulca i poszerzono zakres oraz poczucie kontroli nad całym procesem.

Dodatkowo nowy Lexus ES zyskał innowacyjne technologie z zakresu bezpieczeństwa czynnego dzięki najnowszej wersji Lexus Safety System +2.5. Zawiera on rozszerzoną wersję PCS - systemu przedzderzeniowego, który wykrywa pieszych i rowerzystów. Lexus Safety System +2.5 zawiera również awaryjne wsparcie układu kierowniczego Emergency Steering Assist, które pomoże zachować stabilność po gwałtownym ruchu kierownicy. W zakres systemu bezpieczeństwa wchodzi także asystent pasa ruchu, aktywny tempomat oraz adaptacyjne światła drogowe BladeScan™. Warto wspomnieć również o kamerach cyfrowych lusterek bocznych (Digital Side View Monitor), które zapewniają teraz wyraźniejszy obraz po bokach i z tyłu, także w nocy i w czasie opadów.

Zmianie uległ również wygląd Lexusa ES. Zmieniono design świateł głównych, przeprojektowano przedni grill oraz odświeżono wygląd kół. We wnętrzu pojawiła się nowa skórzana tapicerka w odcieniu Forest Brown, tapicerka ze sztucznej skóry oraz dwukolorowe siedzenia dla wersji F SPORT. Jeśli chodzi o multimedia, przesunięto ekran dotykowy w stronę kierowcy aż o 100 mm, przechylając go zarazem o 5 stopni, co istotnie wpłynęło na ergonomię. Zaktualizowano także aplikację Lexus Link, która pomaga m.in. obsługiwać samochód zdalnie oraz przypomina o zbliżających się kontrolach serwisowych.

jazda testowa
zapisz się